Lokalizacja

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej ok. 10 km na południe od Barlinka –  ok. 4 km od drogi wojewódzkiej nr 156 Barlinek – Strzelce Krajeńskie na granicy województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Jak dojechać?

Zjazd do wsi Moczydło znajduje się na 24,8 km drogi nr 156 Barlinek – Strzelce Krajeńskie, między miejscowościami Danków i Krzynka.
Jadąc z Barlinka należy ok. 2 km za wsią Krzynka skręcić w prawo na kierunek [Moczydło 4> (NIE SKRĘCAĆ WE WSI KRZYNKA NA KIERUNEK MOCZYDŁO 7).

Jadąc ze Strzelec Krajeńskich należy ok. 5 km za miejscowością Danków skręcić w  lewo na kierunek [Moczydło 4> zaraz za niebieską tablicą granicy województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Po pokonaniu 4 km uroczą, nową asfaltową drogą wśród lasu w miejscu, gdzie asfalt kończy się należy skręcić w prawo – kierunek Leśnictwo Moczydło. Po ok. 200m i minięciu po lewej stronie kilku zabudowań droga biegnie w dół i mając po lewej stronie stodołę, po prawej ujrzysz Dolinę Bielika. Skręć i jesteś u celu.

Wieś Moczydło
Wieś Moczydło ciągnie się rzadką ale uroczą zabudową dookoła ogromnej polany ze sporadycznymi zalesieniami na długości ponad 2 km w kierunku południowym do jeziora Sitno.
Jezioro to zasila wypływająca z naszej doliny rzeczka Santoczna która przepływa przez Moczydło i płynie dalej do pięknego i krystalicznie czystego jeziora Lipy.

Nasza oferta

Komfortowy Dom Gościnny: 2 apartamenty z aneksami kuchennymi i tarasami, 4 pokoje 1 i 2 os.

Czytaj więcej...

WĘDKOWANIE

W kilku stawach można złowić karpie, liny, karasie, szczupaki a nawet sandacze i amury. Łowisko tylko dla gości.

Czytaj więcej...

Lokalizacja

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej.

Czytaj więcej...

Atrakcje

Puszcza Barlinecka z pięknymi czystymi jeziorami. Nordic Walking. Komfortowy pensjonat "na wodzie".

Czytaj więcej...