Cicha okolica

We invite you to the Eagle Valley, a charming corner that stretches for 4 kilometers in the natural valley of the sources of the Santoczna River.

Zapraszamy do Doliny Bielika, uroczego zakątka, który  rozciąga się na długości 4 kilometrów w naturalnej dolinie źródeł rzeki Santoczna. 

Tutaj odpoczniesz w komfortowych warunkach, złowisz i przyrządzisz wiele gatunków ryb, pobiesiadujesz przy ognisku lub grillu albo będziesz mógł podglądać dziką przyrodę w jej naturalnym środowisku. Dolina odizolowana jest od cywilizacji i na pewno nie usłyszymy jej uciążliwych odgłosów a jedynie szept puszczy. 

Dolina Bielika rozciąga się od północy od jeziora Okunino, tuż przy leśniczówce Okno i dalej biegnie w kierunku południowym, pomiędzy zielonymi ścianami mieszanych lasów tworząc dziką podmokłą łąkę, która skręca łagodnym łukiem ku zachodowi. 

Żyją tu żurawie, dzikie kaczki, bieliki i wiele innych gatunków ptaków. Po trzech kilometrach tej wędrówki dolina „rozlewa” się ogromnym dzikim stawem z kwitnącymi na niej chronionymi grążelami żółtymi i grzybieniami białymi. 

Witamy w Dolinie Bielika!

Nasza oferta

Komfortowy Dom Gościnny: 2 apartamenty z aneksami kuchennymi i tarasami, 4 pokoje 1 i 2 os.

Czytaj więcej...

WĘDKOWANIE

W kilku stawach można złowić karpie, liny, karasie, szczupaki a nawet sandacze i amury. Łowisko tylko dla gości.

Czytaj więcej...

Lokalizacja

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej.

Czytaj więcej...

Atrakcje

Puszcza Barlinecka z pięknymi czystymi jeziorami. Nordic Walking. Komfortowy pensjonat "na wodzie".

Czytaj więcej...