Atrakcje

Dolina Bielika

Największą atrakcją jest z całą pewnością miejsce, do którego zapraszamy i jego okolica. To zieleń lasu otaczającego stawy, błękit nieba i cisza, którą oferujemy wszystkim gościom w standardzie. To możliwość odpoczynku nad wodą, spacerów po lesie, wycieczek rowerowych i zażywania ciszy… Regularnie widujemy kruki, żurawie, jelenie, sarny, czasem dziki, zające i lisy, gniazdują u nas dzikie łabędzie i kaczki. Niemal codziennie pojawiają się nad doliną majestatyczne bieliki, które stały się symbolem Doliny. Można ich zobaczyć nawet 4-6 jednocześnie podczas ciepłych dni, kiedy wykorzystując kominy termiczne wzbijają się w niebo na ogromne wysokości.

Nordic Walking, rowery i …

W okolicy znajduje się kilka oznakowanych szlaków NW, które poprzez piękne leśne miejsca prowadzą do Barlinka, Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Szlaki piesze i rowerowe pozwalają aktywnie zwiedzić okolicę i zadbać o kondycję. W odległości do 10 km znajduje się kilka uroczych wiosek (Okunie, Lipy, Danków, Krzynka), kilka malowniczych jezior a wśród nich krystaliczne czyste Okunino z naszą sekretną dziką plażą oraz równie czyste i przepięknie położone jezioro Lipy. Warto zobaczyć rezerwaty przyrody i ukryte w nich skarby lub po prostu poleniuchować w hamaku nad stawem…

Dom Gościnny “na wodzie”

Wypoczynek w wyjątkowym Domu Gościnnym położonym częściowo ,,na wodzie’’. Bezpośrednio nad lustrem wody mieszczą się 2 apartamenty z dużymi tarasami z których rozciąga się wspaniały widok. Miło i aktywnie można również spędzić czas “pod dachem” podczas gier i zabaw (ping-pong, piłkarzyki, rzutki i inne) w sali rekreacyjnej, która przeznaczona jest również do prowadzenia szkoleń, prezentacji oraz zabaw.
Domki rekreacyjne
Dwa domki wolnostojące, każdy z kuchnią, łazienką i  6 miejscami do spania oraz tarasem i zejściem do stawu. Do dyspozycji gości grill, wyznaczone miejsce na ognisko oraz teren zielony i parking. Domki usytuowane tuż nad stawem wędkarskim w odległości ok. 250m od Domu Gościnnego.

Rekreacyjne stawy wędkarskie

Spośród ponad 10 stawów w naszej dolinie 4 przeznaczone są do połowu rekreacyjnego.

Staw ,,szczupakowy’’ z drapieżnikami o wymiarach nawet powyżej 80 cm i wadze pow. 5 kg., przeznaczony dla doświadczonych wędkarzy spinningowych, choć swoich sił mogą również spróbować początkujący.
Staw ,,karpiowy’’ z 5-cio i nawet 10-cio kilogramowymi okazami, których hol sprawia ogromną przyjemność. W stawie tym można również złowić liny i karasie a przy odrobinie szczęścia także amura.
Dwa kolejne stawy oferują mniejsze karpie i obfitość karasi w różnych rozmiarach a także szczupaki.

Nasza oferta

Komfortowy Dom Gościnny: 2 apartamenty z aneksami kuchennymi i tarasami, 4 pokoje 1 i 2 os.

Czytaj więcej...

WĘDKOWANIE

W kilku stawach można złowić karpie, liny, karasie, szczupaki a nawet sandacze i amury. Łowisko tylko dla gości.

Czytaj więcej...

Lokalizacja

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej.

Czytaj więcej...

Atrakcje

Puszcza Barlinecka z pi?knymi czystymi jeziorami. Nordic Walking. Komfortowy pensjonat "na wodzie".

Czytaj więcej...